V Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w rugby 7

Trzecie miejsce rugbystek Tytana

 |
Tytanki zajęły trzecie miejsce w turnieju w Olsztynie Fot. nadesłane

Zawodniczki Tytana Gniezno w kategorii U16 zagrały 25 maja w przedostatnim Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet U16 w rugby 7. Tym razem sprawdziły swoje siły na boisku w Olsztynie.

Pierwsze spotkanie Tytanki rozegrały z Błyskawicami Rugby Rzeszów wygrywając 34:5. W drugim zmierzyły się z Venol Atomówkami Łódź i uległy 12:22. W ostatnim spotkaniu grupowym pokonały pewnie KS Budowlani Łódź 34:5 i tym samym awansowały do półfinału. W półfinale zmierzyły się z liderkami klasyfikacji Amazonkami Budowani Lublin przegrywając 0:22. O tym, jak ważne jest zdobywanie przyłożeń blisko środka bramki, przekonały się gnieźnieńskie zawodniczki w meczu o 3. miejsce. Choć w przyłożeniach było 3:3, to dzięki celnym „kopom” z podwyższeń rugbystki z Gniezna pokonały gospodynie 21:15. Jak informuje Marta Kownacka z Biura Prasowego Tytana Gniezno, 8 czerwca Tytanki rozegrają ostatni turniej Mistrzostw Polski w  Lublinie. To tam dowiemy się, czy debiutujące w tym sezonie kadetki gnieźnieńskiego Tytana, prowadzone przez trenera Arkadiusza Mąkinę, zakończą ten wyjątkowy sezon z medalem Mistrzostw Polski.

Tytanki wystąpiły w składzie: Antonina Bielarz, Oliwia Kociszewska, Maja Korasiak, Daria Lisek, Julia Marcinkowska, Gabriela Silska, Oliwia Świergiel, Anna Tomaszewska.