Skip to main content

Wygrana futsalistów KS Gniezno

Niełatwa przeprawa w Toruniu

 |

Na mecz 20. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w niedzielę, 7 kwietnia, do Torunia, gdzie był podejmowany przez Toruńską Akademię Futsalu. Mecz rozegrany w hali Szkoły Podstawowej nr 28 miał dwa oblicza, ale zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gnieźnian.

Gospodarze zamykający ligową tabelę okazali się wymagającym rywalem. Po dziesięciu minutach gry prowadzili już 2:0 dzięki trafieniom Diego Hernandeza i Damiana Fijałkowskiego. Gnieźnianie jeszcze przed przerwą nie tylko zdołali odrobić straty, ale uzyskali dwubramkową przewagę. Dwa trafienia Pawła Kadłubowicza oraz gole Wojciecha Węgrzyna i Lubomira Kołomyjczuka sprawiły, że pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 2:4. Po zmianie stron gnieźnianie jeszcze powiększyli przewagę zdobywając piątą bramkę, ale gospodarze walczyli ambitnie odrabiając straty i na dwie minuty przed zakończeniem spotkania było 4:5. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 5:6. W drugiej połowie dwie bramki dla gospodarzy zdobył Diego Hernandez, a jedną Damian Fijałkowski. Dla gnieźnian po jednym trafieniu zaliczyli Paweł Kadłubowicz i Lubomir Kołomyjczuk.

Dzięki wygranej w Toruniu zespół Klubu Sportowego Gniezno awansował na piątą pozycję w ligowej tabeli mając w dorobku 30 punktów. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają w najbliższą sobotę, 13 kwietnia, w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki. O g. 16 na pożegnanie z własną publicznością podejmą LZS Bojano.  (RaKo)