08.06.2026 12:07
Aleksander Karwowski
Przejrzysty parlament
Oświadczenia majątkowe posłów ziemi gnieźnieńskiej
Sejm opublikował oświadczenia majątkowe posłów za 2025 rok. W obecnej kadencji polskiego parlamentu Gniezno ma trzech przedstawicieli, którzy zasiadają w sejmowych ławach – Tadeusz Tomaszewski, Paulina Hennig-Kloska oraz Zbigniew Dolata.
Tadeusz Tomaszewski (rocznik 1959) zadeklarował w swoim oświadczeniu majątkowym, że w 2025 roku miał zgromadzone wraz z żoną środki w wysokości 378 534 złote, 21 231 dolarów oraz 26 044 euro. Poseł posiada też papiery wartościowe warte ponad 100 tys. zł. Na majątek zgromadzony przez parlamentarzystę składa się dom o powierzchni 122 m2 o wartości 600 000 t…






