Mieszko nadal dziewiąty

Kępno zdobyte!

 |
Mieszko Gniezno. Fot. archiwum SportGniezno.pl

Seniorzy Mieszka Gniezno mają za sobą kolejny sprawdzian formy w ramach rozgrywek wielkopolskiej IV ligi ARTBUD. W sobotę, 4 maja ramach 26. kolejki ligowej, a ósmej z rundy rewanżowej w spotkaniu wyjazdowym byli podejmowani w Kępnie przez zespół miejscowej Polonii 1908 Marcinki.

Gnieźnianie do sobotniego spotkania przystępowali z pozycji nr 9 w ligowej tabeli, a rywal biało-niebieskich plasował się w ligowej tabeli na 15. miejscu. Ostatecznie zwycięsko z tej konfrontacji piłkarskiej, mimo niemrawego początku, wyszła drużyna Mieszka pokonując zespół z Kępna 3:1.

Oba zespoły przystępowały do meczu z różnymi celami. Mieszkowcy zwycięstwem w Kępnie chcieli się odrodzić po dwóch pod rząd porażkach. Polonii 1908 Marcinki Kępno zaś punkty były potrzebne w kontekście utrzymania ligowego bytu na kolejny sezon w rozgrywkach IV ligi. Trzydzieści minut pierwszej  połowy w Kępnie w wykonaniu Mieszka nie było porywającym widowiskiem piłkarskim. Gospodarze posiadali optyczną przewagę, którą udokumentowali zdobytą bramką w 22 minucie. Po jednej z kontr  Polonii 1908 Marcinki, celnie piłkę do bramki gnieźnieńskiej skierował Patryk Moś. Przebudzenie Mieszka nastąpiło w 36 minucie. Jakub Hoffmann celnie podał do Oliwera Niklasa, który płaskim uderzeniem ulokował piłkę w bramce gospodarzy. W 42 minucie mieszkowcy mogli wyjść na prowadzenie, lecz dośrodkowana piłka w pole karne gospodarzy przez Krzysztofa Wolkiewicza i uderzona głową z 8 metra przez Adama Koniecznego minęła tylko poprzeczkę Polonii. W tym układzie oba zespoły remisując 1:1 schodziły do szatni na przerwę.

Druga połowa w wykonaniu gnieźnian była o niebo lepsza niż ta pierwsza. Mieszkowcy zdecydowanie mieli więcej z gry i to oni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku w Kępnie. W 55 i 58 minucie dwie okazje do wyprowadzenia Mieszka na prowadzenie zmarnował Oliwer Niklas. Najpierw pomocnik biało-niebieskich posłał piłkę w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy wprost w jego ręce; chwilę później Niklas ponowie przegrał konfrontację sam na sam z bramkarzem Polonii posyłając tym razem piłkę obok słupka jego bramki. Biało-niebiescy swego dopięli dopiero w 70 minucie, kiedy po bramce Jakuba Hoffmanna wyszli na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało popularny „Loki” okazał się „katem” zespołu z Kępna, gdyż w doliczonym czasie gry 90+3 zdobył drugiego gola, a trzeciego dla Mieszka. Ostatecznie gnieźnianie wygrali 3:1 i zdobyli komplet punktów.

Następnym przeciwnikiem Mieszka będzie Nielba Wągrowiec. To spotkanie podopieczni Przemysława Urbaniaka rozegrają awansem na własnym stadionie 10 maja o godzinie 19. Mieszkowcy zajmują w tabeli 9. miejsce z 36 punktami. Prowadzi Kotwica Kórnik (58 pkt.), druga jest Nielba Wągrowiec (54). Tabelę zamyka Pogoń Łobżenica (16 pkt.).

Mieszko: Bartosz Przybysz, Adrian Franczak, Robert Pepliński, Jakub Hoffmann, Adam Konieczny (Jakub Poterski), Kacper Zimmer, Dawid Radomski (Tymoteusz Sawiński), Dawid Urbaniak. Miłosz Brylewski, Krzysztof Wolkiewicz (Igor Drzażdzyński), Oliwer Niklas (Maciej Paschke).