ORLEN Superliga Kobiet

Derby dla Gniezna

 |
MVP meczu została wybrana Żaneta Lipok / źródło: superligakobiet.pl

Nie było zaskoczenia podczas spotkania pomiędzy ekipami z Kalisza, a Gniezna. Żółto-czarne pewnie pokonały rywalki 24:36.

Początkowa faza niedzielnego meczu była wyrównana. Worek z bramkami już w pierwszej minucie otworzyła zawodniczka gospodyń, Wiktoria Witkowska. Jednak „Pszczoły” szybko odpowiedziały i po chwili to one prowadziły 1:2 (3’). Starcie do 20 minuty toczyło się na zasadzie „bramka za bramkę”, a na tablicy wyników widniał remis (9:9, 19’). W tym momencie podopieczne Roberta Popka „wrzuciły” wyższy bieg i w krótkim czasie wyszły na pięciobramkowe prowadzenie (9:14, 24’). Gnieźnianki nie oddały prowadzenia do końca pierwszej części spotkania, a do szatni zawodniczki obu drużyn schodziły przy wyniku 14:17.

W drugiej połowie zaskoczenia nie było. Szczypiornistki z Pierwszej Stolicy Polski kontynuowały swoją bardzo dobrą grę. Mocna obrona, a także skuteczność w ataku doprowadziło do sytuacji, że już po 40 minucie na tablicy wyników widniała siedmiobramkowa przewaga gnieźnianek (17:24, 42’). Do końca spotkania Żółto-czarne tylko i wyłącznie powiększyły swoją przewagę i triumfowały w Derbach Wielkopolski 24:36.

Najwięcej bramek dla gnieźnieńskiej drużyny zdobyły: Żaneta Lipok (8) oraz utalentowana Zofia Bartkowiak (7). Natomiast po stronie gospodyń prym w ataku wiodła zawodniczka oznaczona numerem 18 – Elena Gjorgievska. Ponadto na pochwałę zasługują również bramkarki z Gniezna. Daria Konieczna oraz Aleksandra Hypka zakończyły spotkanie mając kolejno 50% oraz 39% skuteczności.

Energa Szczypiorno Kalisz: Abramovic, Osowska – Gjorgievska (7), Gliwińska (4), Witkowska (3), Kaczmarek (3), Costa Pereira (3), Sanches Bispo (2), Trbovic (2), Petroll, Czapracka.

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Konieczna – Lipok (8), Bartkowiak (7), Kuriata (4), Cygan (4), Wabińska (3), Szczepanik (3), Musiał (2), Nurska (2), Schlabs (1), Głębocka (1), Matysek (1), Tanaś, Hartman, Świerżewska.

Na kolejne spotkanie podopiecznych Roberta Popka w ORLEN Superlidze Kobiet będzie trzeba trochę poczekać, ponieważ najbliższe starcie z MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski zostało przesunięte, a o nowej dacie klub będzie informował w mediach społecznościowych.

Nie oznacza to jednak, że kibice w Gnieźnie nie doświadczą w najbliższym czasie emocji związanych z piłką ręczną. Już w najbliższy weekend MKS URBIS Gniezno rozegra dwa spotkania w ramach 1/32 Pucharu Europejskiego EHF. Na przeciwko gnieźnianek staną zawodniczki AEP Panorama Saloniki, a ich pierwsze starcie odbędzie się już w piątek, 11 października o godzinie 19. Rewanż nastąpi dwa dni później, o godzinie 15.

źródło: superligakobiet.pl