Przejdź do treści głównej

Gmina Czerniejewo

Kino letnie w Żydowie

 | 
„Kino Letnie – Klasyka Polskiego Kina” (fot. Towarzystwo Przyjaciół Żydowa)

W sobotę, 27 czerwca w parku w Żydowie rozgościło się prawdziwe kino pod gwiazdami. W ramach cyklu „Kino Letnie – Klasyka Polskiego Kina” mieszkańcy spotkali się, by wspólnie obejrzeć kultową polską komedię pt. „Nie lubię poniedziałku”. I choć tytuł filmu sugeruje coś zupełnie innego, atmosfera była daleka od poniedziałkowej chandry.

Od pierwszych minut dało się wyczuć, że będzie to udany wieczór. Na trawie pojawiły się leżaki, koce i krzesła turystyczne, a między nimi: całe rodziny, grupy przyjaciół i sąsiedzi, którzy przyszli nie tylko na film, ale przede wszystkim na wspólne spędzenie czasu. Gdy zapadł zmrok, park zamienił się w plenerową salę kinową.

Seans okazał się strzałem w dziesiątkę. „Nie lubię poniedziałku” po raz kolejny udowodniło, że klasyka polskiego kina wciąż potrafi bawić – niezależnie od wieku widzów. Zabawne sytuacje, charakterystyczny humor i lekkość opowieści sprawiły, że publiczność reagowała spontanicznie, a wiele scen – choć już wielokrotnie widzianych – wywoływało salwy śmiechu.

Organizatorzy – Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Żydowie – podkreślają, że właśnie dzięki mieszkańcom takie wydarzenia mają swój niepowtarzalny klimat. Frekwencja dopisała, a serdeczna i swobodna atmosfera sprawiła, że wieczór stał się doskonałym otwarciem sezonu wakacyjnego.

Organizatorzy dziękują wszystkim za obecność, pomoc i ciepłą atmosferę. A mieszkańcy (jak można było usłyszeć) z pewnością pojawią się na kolejnych wydarzeniach. Bo w Żydowie lato dopiero się rozkręca…  

źródło: Towarzystwo Przyjaciół Żydowa

Tagi