Mieszko Gniezno

Wymarzona inauguracja nowego sezonu

 |

W samo południe, 3 sierpnia nowy sezon 2024/2025 w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD pierwszym spotkaniem na własnym boisku zainaugurowali piłkarze zespołu seniorów Mieszka. Podopieczni Przemysława Urbaniaka i Tomasza Bzdęgi, tego dnia podejmowali Jarotę Jarocin. Faworytem spotkania byli gnieźnianie.

Mieszkowcy do tego meczu przystąpili z pięcioma debiutantami. Przypomnijmy, władze klubu przed startem przygotowań letnich do nowego sezonu nie przedłużyły dalszej współpracy z Mateuszem Ławniczakiem, Dawidem Radomskim, Tomaszem Kaźmierczakiem i Patrykiem Szafranem, a na dodatek Oliwer Niklas i Jakub Poterski zmienili barwy klubowe. W miejsce tych ubytków zarząd klubu wraz ze sztabem szkoleniowym pozyskał pięciu nowych piłkarzy, którzy mieli wzmocnić pierwszy zespół. Z klubem z ulicy Strumykowej związali się przed startem nowego sezonu: Kacper Friska z Sokoła Kleczew, Mateusz Rocławski z Nielby Wągrowiec, Wojciech Klimko z Warty Gorzów Wlkp., Dominik Drzewiecki z Iskry Szydłowo oraz Kamil Baranowski z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wszyscy w meczu przeciwko Jarocie zaliczyli debiut boiskowy w barwach biało-niebieskich i to z powodzeniem.

Już w 5 minucie mieszkowcy mogli wyjść na prowadzenie. Po zagraniu piłki w pole karne gości w wykonaniu Krzysztofa Wolkiewicza, bramkarza przyjezdnych próbował pokonać uderzeniem futbolówki głową z bliskiej odległości Damian Garstka, lecz golkiper Jaroty obronił uderzoną piłkę. W 8 minucie jednak szczęście bramkarza gości opuściło i Mikołaj Marciniak po piekielne silnym strzale Adama Koniecznego z około 20 m musiał wyjmować piłkę z własnej bramki. Po tym golu gra się wyrównała. Wprawdzie oba zespoły do końca pierwszej połowy stwarzały sobie okazje strzeleckie, lecz nic z nich nie wynikało i Mieszko na przerwę schodził prowadząc 1:0.

Adam Konieczny w pierwszym meczu sezonu zdobył trzy bramki

Jednobramkowe prowadzenie gnieźnian po pierwszej połowie nie gwarantowało mieszkowcom zwycięstwa w meczu, więc od pierwszych minut drugiej części sobotniego spotkania biało-niebiescy wzięli się ostro do roboty. Podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Bzdęgi, dominowali na boisku, stwarzali sobie dogodne sytuacje strzeleckie, a co najważniejsze zdobywali bramki. W 49 minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0. Gola zapisał na swoim koncie zdobywca pierwszej bramki Adam Konieczny. Popularny „Konias” uderzył piłkę z ok. 20 m, a ta zatrzepotała w siatce bramki Jaroty. Mieszkowcy w odstępie trzech minut zdobyli koleje trzy gole.

W 53 minucie gola numer trzy zdobył po dograniu piłki przed linię bramkową gości przez Adama Koniecznego, debiutujący w barwach Mieszka Kacper Friska. Minutę później gnieźnianie podwyższyli swoje prowadzenie na 4:0. Krzysztof Wolkiewicz zagrał piłkę wzdłuż pola karnego gości, a Adam Konieczny, dokładając tylko nogę do toczącej się futbolówki z 3 m skierował ją do bramki Jaroty. W 55 minucie padła piąta bramka dla Mieszka. Tym razem gola zdobył Stanisław Piotrowski pokonując bramkarza Jaroty w sytuacji sam na sam. Ostatnia bramka w sobotnim meczu dla Mieszka, przy żadnej straconej, padła w 64 minucie. Damian Garstka celnym podaniem obsłużył kolejnego debiutanta w szeregach biało-niebieskich Dominika Drzewieckiego, który z 7 m celnym strzałem w przeciwległy róg bramki pokonał golkipera Jaroty.

Wynik spotkania już nie zmienił się do końca meczu, chociaż biało-niebiescy mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji strzeleckich do podwyższenia swojego prowadzenia. Mecz zakończył się zdecydowaną wygraną Mieszka 6:0.

Mieszko pokonał zdecydowanie Jarotę 6:0

Teraz zespół Mieszka rozegra pierwsze spotkanie nowego sezonu na wyjeździe. Już 10 sierpnia biało-niebiescy udadzą się do Piasków, gdzie o godzinie 17 podejmowani będą przez zespół miejscowej Korony.

Mieszko: Bartosz Przybysz, Adrian Franczak, Michal Steinke, Robert Pepliński (71 Tymoteusz Sawiński), Kacper Friska (71 Kamil Baranowski), Adam Konieczny (59 Wojciech Klimko), Stanisław Piotrowski (59 Dominik Drzewiecki), Mateusz Rocławski, Miłosz Brylewski, Krzysztof Wolkiewicz (59 Jakub Hoffmann), Damian Garstka (71 Maciej Paschke).