Skip to main content

Mieszko Gniezno

Rezerwy nowy sezon rozpoczęły od zwycięstwa

 |

Bardzo dobrze nowy sezon 2024/2025 jako beniaminek wielkopolskiej klasy A, w grupie 4 Proton rozpoczął zespół rezerw Mieszka Gniezno. W sobotę, 17 sierpnia przeciwnikiem gnieźnian był Orlik Miłosław, którego podopieczni Marcina Sporakowskiego pokonali 3:1.

Już w 1 minucie młody zespół z grodu Lecha złożony głównie z wychowanków Akademii Mieszka Gniezno, mógł wyjść na prowadzenie. Rajd prawą stroną boiska przeprowadził Nikodem Szociński, kończąc go strzału z ostrego kąta. Bramkarz Orlika zdołał wybronić jednak strzał i gola dla Mieszka nie było. W 19 minucie Sergiusz Kaźmierczak z prawego skrzydła boiska dośrodkował piłkę w pole karne gości, a Nikodem Szociński zamknął akcję kierując piłkę do bramki z 4 m. Gnieźnianie mimo optycznej przewagi z prowadzenia cieszyli się aż do 39 minuty. Wtedy po szybkiej kontrze piłkarze Orlika doprowadzili do stanu 1:1. Gola dla przyjezdnych zdobył Damian Szwat, który posłał piłkę bramkarzowi rezerw Mieszka z 8 m „za kołnierz”. Podrażnieni taką sytuacją młodzi gnieźnianie jeszcze bardziej zdecydowanie ruszyli na bramkę Orlika. Efektem tego była bramka w 43 minucie. Rajd prawą stroną boiska przeprowadził w szeregach biało-niebieskich Mikołaj Poltaszewski, kończąc go celnym umieszczeniem piłki w bramce rywala z 11 m w sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Minutę później padła trzecia bramka dla biało-niebieskich. Przepięknym strzałem z około 30 m popisał się Mikołaj Wójcik i rezerwy Mieszka podwyższyły prowadzenie na 3:1.

Po zmianie stron wprawdzie oba zespoły stwarzały sobie dogodne sytuacje strzeleckie, ale żadna z drużyn gola nie zdobyła. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem rezerw Mieszka Gniezno 3:1. A już 24 sierpnia zespół rezerw Mieszka rozegra pierwsze w nowym sezonie spotkanie wyjazdowe. Tego dnia o godzinie 12 w Zalasewie biało-niebiescy zmierzą się z miejscową ekipą Antaresu.

Mieszko II: Jakub Woźniak, Aleksander Bujanowski, Daniel Grzeczka, Tymoteusz Sawiński (46 Oliwer Olejniczak), Krystian Grzeszczak, Gracjan Trzaskawka, Nikodem Szociński, Mikołaj Wójcik, Mikołaj Poltaszewski (65 Dawid Górzyński), Sergiusz Kaźmierczak (46 Kacper Hoffmann), Zachariasz Fredyk.