25. runda ORLEN Superligi piłki ręcznej kobiet

„Pszczoły” pokonane przez drużynę z Lublina

 |
Gnieźnieńskie szczypiornistki zmierzyły się z drużyną z Lublina

Hala im. Mieczysława Łopatki była 27 kwietnia areną zmagań w ramach 25. rundy ORLEN Superligi piłki ręcznej kobiet, w której MKS URBIS Gniezno podjął MKS Fun Floor Lublin. Faworytkami tego spotkania z pewnością były podopieczne Edyty Majdzińskiej, które walczą o tytuł wicemistrzyń kraju. Lublinianki wysoko pokonały „Pszczoły” 32:19.

Pierwsza bramka padła już kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku. Autorką trafienia była Romana Roszak. Szczypiornistki Fun Floor szybko podwyższały wynik. W 6 minucie, po trafieniu Beyzy Turkoglu Sengul było już 1:5. Gnieźnianki mimo świetnego początku przyjezdnych nie dawały za wygraną. Rozpędziły się Hartman, czy Nurska. Dwie bramki dołożyła także Chojnacka. Po jej trafieniu, w 19 minucie gry MKS URBIS Gniezno dogonił gości na dwie bramki (8:10). Trenerka Majdzińska poprosiła wtedy o czas i wydaje się, że jej rady przyniosły oczekiwany efekt. Lublinianki wróciły na swój poziom i do przerwy prowadziły 15:11.

Po przerwie przyjezdne nie zamierzały oddać inicjatywy. Padały bramka za bramką, świetnie spisywała się Balsam, która osiągnęła 100% skuteczności. Lublinianki dominowały w większości elementów handballowego rzemiosła. Trener Robert Popek zaczął dokonywać nieoglądanych dotąd roszad i zmian osobowych. Należy podkreślić, że to pierwszy mecz gnieźnianek, w którym na boisku pojawiły się absolutnie wszystkie zawodniczki. Ten manewr nie mógł spowodować zmiany wyniku i odmiany losów spotkania, ale z całą pewnością przyniesie efekt szkoleniowy.

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Hoffmann, Konieczna – Nurska (3), Hartman (3), Chojnacka (3), Bartkowiak (2), Giszczyńska (2), Lipok (2), Siwka (1), Wabińska (1), Kuriata (1), Łęgowska (1), Szczepanik, Schlabs, Widuch.

MKS FunFloor Lublin: Gawlik, Wdowiak – Balsam (6), Płomińska (5), Szynkaruk (5), Więckowska (4), Więckowska (3), Turkoglu Sengul (2), Achruk (2), Olek (1), Tomczyk (1), Posavec (1), Wicik (1), Roszak (1), Kovarova, Masna.