Mieszko II Gniezno

„Las” pokonany

 |

Piąte spotkanie w ramach rozgrywek wielkopolskiej klasy A grupy IV Proton mają za sobą piłkarze drużyny rezerw Mieszka Gniezno. W niedzielę, 15 września podopieczni Marcina Sporakowskiego podejmowali Las Puszczykowo.

Spotkanie gnieźnianie rozpoczęli w dosyć dobrym stylu wypracowując sobie sytuacje strzeleckie do zdobycia bramki dającej im prowadzenie. W 22. minucie jednak to goście z Puszczykowa otworzyli wynik meczu zdobytą bramką przez Michała Nowaka. Gol stracony i prowadzenie gości podrażniło ambicje młodych gnieźnian, co sprawiło, że w kolejnych minutach pierwszej połowy wypracowali sobie przewagę. W 39. minucie zdobytą bramką wyrównali stan meczu na 1:1. Gola na swoim koncie zapisał Igor Drzażdzyński, który pokonał golkipera gości bezpośrednim strzałem z 18 m. Po zdobytym golu gnieźnianie w odstępie siedmiu minut zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne trzy gole. I tak w 44. minucie bramkę na 2:1 dla rezerw Mieszka, przy asyście Mikołaja Poltaszewskiego, zdobył Nikodem Szociński. W 45. minucie było już 3:1 dla gnieźnian, kiedy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Igor Drzażdzyński, lokując piłkę w bramce z 9 metra. Wynik zaś pierwszej połowy 4:1 dla rezerw Mieszka został ustalony w doliczonym czasie gry w 45+2, kiedy bramkę dla biało-niebieskich, z wykonywanego rzutu rożnego przez Nikodema Szocińskiego, zdobył z szóstego metra Sergiusz Kaźmierczak.

Po zmianie stron padła tylko jedna bramka, chociaż mogło być ich więcej, gdyż oba zespoły miały ku temu okazję. Jedynego gola w tej części spotkania zdobyli gnieźnianie, a mianowicie Igor Drzażdzyński w 46. minucie. Rezerwy Mieszka pokonały u siebie wysoko zespół Lasu Puszczykowo 5:1. W sobotę, 21 września drużyna rezerw Mieszka o godzinie 16.30 zostanie podjęta przez zespół KSGB Manieczki.

Mieszko II: Alan Sikorski, Oliwer Olejniczak, Gracjan Trzaskawka, Krystian Grzeszczak, Igor Drzażdzyński, Marcel Szymski, Mikołaj Wójcik, Mikołaj Poltaszewski, Sergiusz Kaźmierczak, Nikodem Szociński, Zachariasz Fredyk; z  ławki weszli: Aleksander Bujanowski, Bartosz Rynarzewski, Samuel Wojciechowski, Kacper Hoffmann, Patryk Tomczak, Daniel Grzeczka, Kajetan Woźniak.

W tabeli na prowadzeniu Kotwica II Kórnik z dorobkiem 12 punktów. Mieszko II zajmuje 7. miejsce (9 punktów), tabelę zamyka Orlik Miłosław z zerowym dorobkiem punktowym.