24.06.2026 17:50
Aleksander Karwowski

Samorząd
Prezydent Gniezna z absolutorium
Początek lata w każdym samorządzie to nie tylko podwyższona temperatura powietrza związana z gorącymi miesiącami, ale też związana z raportowaniem przez włodarzy gmin wszystkiego tego, co robili w roku poprzednim. 24 czerwca o wotum zaufania i absolutorium prosił radnych Michał Powałowski, prezydent Gniezna.
Koalicyjna arytmetyka arytmetyką i choć nieudzielenie absolutorium Michałowi Powałowskiemu nie groziło, to prezydent z uwagą wsłuchiwał się w głosy opozycyjnych radnych przez ponad 5 godzin. Tzw. sesja absolutoryjna ma swoje prawa. Zaczyna się przedstawieniem raportu o stanie gminy za…







