Podsumowanie turnieju Polskiej Ligi Rugby 7

Tytani na trzecim miejscu w Sopocie

 |
Drużyna Tytana Gniezno w Sopocie (fot. nadesłane)

W niedzielę, 12 maja zawodnicy Tytana Gniezno udali się na ostatni turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Tym razem celem podróży był Sopot.

Grupa B w której znaleźli się Tytani, oznaczała zmierzenie się z drużynami Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot oraz Pruszcz Gdański Barbarians. Na starcie nie stawili się rugbyści z Częstochowy.

Gnieźnieńscy zawodnicy zaliczyli mocny początek turnieju wygrywając z Pruszczem Gdańskim 35:10. Dobra walka oraz obrona były widoczne również w kolejnym meczu z Politechniką Gdańską Ogniwem Sopot. Mimo przewagi przeciwników w I połowie, gnieźnianie wyszli po przerwie z chłodnymi głowami i zdołali zremisować 24:24. Szczęście opuściło Tytanów podczas starcia półfinałowego z Rugby Club Koszalin. Próba odzyskania punktów kończyła się odzewem ze strony przeciwników, aż do samego końca. Wynik końcowy to, niestety 7:26. Nie odebrało to szans na uzyskanie miejsca na podium. Walki o 3. miejsce podjęli się także zawodnicy z Rugby Klub Unisław. Mimo remisu do połowy spotkania gnieźnieńscy zawodnicy zaciętą grą zwyciężyli 19:7.

Był to ostatni turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w sezonie 2023/2024, a już w najbliższą sobotę rozstrzygnie się rywalizacja o Puchar Polski. Do gry przystąpi 9 najlepszych zespołów z tej właśnie ligi.

Tytani wystąpili w składzie: Łukasz Bakowski, Maciej Bednarski, Robert Bosiacki, Łukasz Dziel, Sebastian Graczyk, Dawid Kędziora, Dominik Męclewicz, Jędrzej Niedzielski, Jakub Nowakowski, Przemysław Pawlak, Aleksander Przybylski, Dominik Szczepański.