Skip to main content

Superliga: Stella Gniezno

Wyraźna porażka na inaugurację

 |

Na inaugurację rozgrywek Superligi hokeja na trawie zespół Stelli Gniezno podejmował na Stadionie im. Alfonsa Flinika drużynę AZS AWF Poznań. Spotkanie rozegrane w sobotę, 7 września, początkowo  było wyrównane, chociaż w 10 minucie bramkę dla zespołu gości zdobył Wojciech Przybylski.

Rezultatem 0:1 zakończyła się pierwsza połowa tego meczu. Pod koniec trzeciej kwarty drugą bramkę dla akademików zdobył Patryk Pawlak, a na początku czwartej na 0:3 podwyższył Jakub Czerwiński. W 53 minucie czwartego gola dla AZS AWF zdobył Bartosz Majek.  Dwie minuty później honorowe trafienie dla gnieźnian zaliczył Marcin Lewartowski wykorzystując karny strzał rożny. Wynik spotkania na 1:5 w ostatniej minucie ustalił Maciej Rymer. W innych meczach 1. kolejki  Pomorzanin Toruń pokonał 4:1 LKS Rogowo, a AZS Politechnika Poznańska niespodziewanie przegrał  z Wartą Poznań 1:2.

***

Zainaugurowane zostały także zmagania w eliminacjach mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Juniorzy Startu Gniezno wyjechali w niedzielę, 8 września, do Poznania, gdzie na boisku przy ul. Przystań byli podejmowani przez AZS PP. Politechnicy okazali się lepsi zwyciężając wyraźnie 5:1. Dzień wcześniej w derbowym pojedynku juniorów młodszych rozegranym na Stadionie im. Alfonsa Flinika Start pokonał Stellę 5:1. (RaKo)