Przejdź do treści głównej

Spartakiada Seniorów

„Sport Receptą na Zdrowie”. XX turniej sportowo-rekreacyjny dla seniorów

Fot. nadesłane

XX Jubileuszowy Turniej Sportowo – Rekreacyjny dla Seniorów „Sport Receptą na Zdrowie” odbył się 23 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2. Cykliczną imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego dla około 240 uczestników – głównie  seniorów reprezentujących 16 organizacji  społecznych z Gniezna, gminy Kiszkowo, Kłecko, Witkowo i Trzemeszno. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w konkurencjach rekreacyjnych, sklasyfikowano też 6 najlepszych zespołowo drużyn.

Tegoroczną spartakiadę wygrała drużyna Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Witkowo, a na kolejnych miejscach się uplasowali: Stowarzyszenie „Słoneczny Promyk” Kiszkowo, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Gniezno, Stowarzyszenie „Promyk” Gniezno, Rada Seniorów Miasta i Gminy Czerniejewo i Polski Związek Emerytów i Rencistów, oddział w Kłecku. Zwycięskie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary, zaś finaliści indywidualnych konkurencji pamiątkowe medale. Wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły otrzymały jubileuszowe statuetki oraz upominki z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

W klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

wyrzucanie kości (odpowiednio kobiety i mężczyźni): Czesława Nowak, 2. Monika Bosacka, 3. Wanda Figiel / 1. Bronisław Różański, 2. Eugeniusz Adamczak, 3. Jerzy Nitka

rzut woreczkami do kosza: Anna Ławniczak, 2. Anna Markowska, 3. Bożena Kozłowska

rzut woreczkami na punktowaną matę: 1.Halina Kukułka, 2. Henryka Misch, 3. Paweł Kaźmierczak

rzut ringo: 1.Bogdan Widziński, 2. Marek Szczepaniak, 3. Zenon Kuster

– rzut lotką do tarczy: 1.Elżbieta Zygadlik, 2. Jolanta Drzewicz, 3. Józefa Nowak / 1. Walerian Ryszczuk, 2. Zygmunt Wojtkowiak, 3. Grzegorz Foerster

rzut woreczkami do tarczy: 1. Stefania Otuszewska, 2. Irena Sucholas,   3. Andrzej Baran

konkurs wiedzy sportowo – turystycznej: 1. Halina Dyc, 2. Mirosława Jaśkowiak, 3. Ireneusz Kasprzyk

Imprezie towarzyszyły także stoiska: edukacyjno – ekologiczne prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, warsztaty świecowe i punkt mierzenia ciśnienia. Punkty te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

Wśród organizatorów i zaproszonych gości udział wzięli: poseł Tadeusz Tomaszewski, przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki; prezydent Michał Powałowski; Daria Benke, etatowa członkini Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego; Łukasz Muciok, zastępca prezydenta Gniezna, Marzena Dyc Rewers, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego oraz główny organizator  Stanisław Dolacinski, prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. Konkurencje jak co roku sędziowali wolontariusze z Wielkopolskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie, z TEB Edukacja Gniezna oraz inni wolontariusze zaprzyjaźnieni ze stowarzyszeniem.  – Była to bezcenna dla organizatorów pomoc, wyrażamy im ogromne podziękowania. Uczestnicy turnieju skosztowali także smacznego posiłku. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan serdecznie dziękuje uczestnikom za przyjęcie zaproszenia do udziału w spartakiadzie, dyrekcji szkoły za nieodpłatne użyczenie sali i sprzętu, wolontariuszom za coroczne przeprowadzenie konkurencji, pracownikom Wydziału Ochrony Środowiska za ciekawe warsztaty i ufundowane upominki oraz Urzędowi Miejskiemu i Starostwu Powiatowemu za wsparcie imprezy jako realizacji zadania publicznego – podsumował Stanisław Dolaciński.  

Fot. nadesłane

Tagi