Skip to main content

Futsal

Gnieźnianie gościnni w turnieju „O Puchar Prezydenta”

 |

W sobotę, 17 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki rozegrany został towarzyski turniej futsalu „O Puchar Prezydenta Gniezna”.

W zmaganiach miały wziąć udział cztery drużyny. Swój przyjazd już wcześniej odwołał jednak zespół z Polkowic. W tej sytuacji oprócz gospodarzy, zawodników Klubu Sportowego Gniezno do rywalizacji przystąpili jeszcze futsaliści AZS Uniwersytetu Gdańskiego i Futsalu Leszno. Ekstraklasowa drużyna z Leszna mająca w swym składzie reprezentantów Polski i błyskotliwych Kolumbijczyków była faworytem tego turnieju i potwierdziła to wygrywając oba mecze. W pierwszym pokonała KS Gniezno 4:0 dominując wyraźnie zwłaszcza w pierwszej połowie. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Daniel Gallego, Adrian Skrzypek, Deiby Arango i Rajmund Sielca. W drugim meczu leszczynianie wygrali z AZS UG 3:0 po dwóch trafieniach Daniela Gallego i jednym Alberta Betkowskiego zapewniając sobie zwycięstwo w całym turnieju.

W tej sytuacji ekipy KS Gniezno i AZS UG zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku o drugą lokatę. Gdańszczanie już do przerwy prowadzili 3:0 po dwóch trafieniach Dawida Lewczuka i jednym Filipa Rusińskiego. Na początku drugiej połowy czwartą bramkę dla akademików zdobył Mateusz Urbanek. W końcówce spotkania honorowego gola dla drużyny gnieźnieńskiej strzelił Oskar Stankowiak. W tej sytuacji trzeci mecz 4:1 wygrał AZS Uniwersytet Gdański zajmując drugie miejsce w turnieju, a na trzecim sklasyfikowana została ekipa gospodarzy. Przyznano także wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Daniel Gallego (Futsal Leszno), najlepszym bramkarzem Kacper Stasiak (AZS UG Gdańsk), najlepszym zawodnikiem KS Gniezno Marek Gonda, najlepszym zawodnikiem Futsalu Leszno Albert Betowski, a najlepszym zawodnikiem AZS UG Gdańsk Dawid Lewczuk.