Derby na boisku we Wrześni

Victoria trzeci raz lepsza od Mieszka w tym sezonie

 |
Mieszkowcy rozegrali derbowy mecz we Wrześni

W sobotę, 20 kwietnia, piłkarze Mieszka rozegrali kolejne spotkanie mistrzowskie w ramach wielkopolskiej IV ligi ARTBUD. Podopieczni Przemysława Urbaniaka i jego asystenta Tomasza Bzdęgi, udali się do pobliskiej Wrześni, gdzie w ramach 23. kolejki rundy rewanżowej w derbach zmierzyli się z miejscową Victorią.

Sobotnie starcie Victorii i Mieszka było trzecią konfrontacją w tym sezonie. Jesienią 2023 roku w Gnieźnie Victoria wygrała wtedy z Mieszkiem 3:1. Drugi raz gnieźnianie z wrześnianami zmierzyli się wiosną tego roku na ich terenie w ramach 1/16 finału Pucharu Polski szczebla wielkopolskiego. Ponownie górą okazali się podopieczni Pawła Lisieckiego, wygrywając z Mieszkiem 2:0, przez co Victoria awansowała do dalszej rundy pucharowej, a gnieźnianie odpadli z dalszych rozgrywek. Victoria po raz trzeci w tym sezonie okazała się lepsza w derbach pokonując Mieszka 2:0.

Gnieźnianie do meczu przystąpili osłabieni. Za cztery żółte kartki pauzę przymusową zaliczyli kapitan biało-niebieskich Michał Steinke oraz pomocnik Mateusz Ławniczak. Mimo tych ubytków kadrowych zespół Mieszka w starciu z Victorią prezentował się całkiem przyzwoicie. Wprawdzie to podopieczni Pawła Lisieckiego, jako pierwsi zagrozili bramce gnieźnieńskiej, a było to w 8 minucie. Kacper Kajdan oddał silny strzał z 10 m na bramkę Mieszka, na posterunku w tej sytuacji był jednak bramkarz z Gniezna. Gnieźnianie odpowiedzieli sytuacją w 14 minucie. Oliwer Niklas przedarł się na pole karne gospodarzy i w asyście dwójki obrońców Victorii próbował celnie oddać strzał z 13 m na bramkę rywala. Na próbie pomocnika Mieszka się tylko skończyło, gdyż uderzona piłka przez Niklasa poszybowała nad poprzeczką bramki Victorii.

W 25 minucie gospodarze byli bliscy objęcia jednobramkowego prowadzenia. Arkadiusz Wolkiewicz oddał strzał z ostrego kąta w stronę przeciwległego rogu bramki gnieźnieńskiej, lecz piłka minęła słupek i na strachu się skończyło. W 43 minucie tym razem groźnie zrobiło się pod bramką wrześnian. Jakub Poterski po szybkiej kontrze całej drużyny otrzymał podanie znajdując się w polu karnym gospodarzy. Pomocnik Mieszka, wprawdzie próbował posłać piłkę w stronę bramki wrześnian, lecz futbolówka została zastopowana przez obrońcę Victorii i po jego nodze wyszła poza plac gry. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa dla gnieźnian rozpoczęła się fatalnie, co miało duży wpływ na poczynania biało-niebieskich na boisku we Wrześni. W 56 minucie w następstwie drugiej żółtej, a co za tym idzie czerwonej kartki boisko musiał w szeregach biało-niebieskich opuścić Miłosz Brylewski. Brak jednego zawodnika wykorzystali skwapliwie rywale. Trzy minuty później gospodarze otworzyli wynik meczu. W polu karnym Mieszka faulowany był Hubert Szaufert i sędzia podyktował „jedenastkę”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego w ekipie Victorii okazał się Mikołaj Jankowski i gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0. Po straconym golu mieszkowcy wprawdzie dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku, lecz nic z tego nie wynikało. Gospodarze wynik końcowy spotkania na 2:0 ustalili w doliczonym czasie gry 90+2 minucie. Niefrasobliwość bramkarza Mieszka wykorzystał w ekipie gospodarzy Michał Miller, który po odebraniu piłki na 16 metrze, celnie skierował ją do pustej bramki Mieszka. Mecz zakończył się zwycięstwem Victorii Września 2:0, która zresztą była faworytem tej potyczki piłkarskiej. A już w piątek, 26 kwietnia, meczem awansem Mieszko przy sztucznym świetle zmierzy się o godzinie 19 na stadionie przy ulicy Strumykowej 8 z Huraganem Pobiedziska.

W tabeli na prowadzeniu Huragan Pobiedziska (53 pkt.), Mieszko jest dziewiąty (33), a zamyka stawkę Pogoń Łobżenica (13).

Mieszko: Bartosz Przybysz, Adrian Franczak, Robert Pepliński, Jakub Hoffmann, Jakub Poterski (70 Stanisław Piotrowski), Adam Konieczny (70 Damian Garstka), Kacper Zimmer, Dawid Radomski, Dawid Urbaniak, Miłosz Brylewski, Oliwer Niklas (57 Krzysztof Wolkiewicz)