Dobry występ gnieźnianina mimo defektu

ROK Cup Poland zainaugurowany w Toruniu

 |  Materiał nadesłany  |
Oskar Hildebrański w Toruniu (fot. SHOTSPORT)

Dwa dni, 6-7 kwietnia, na torze kartingowym w Toruniu trwała I runda ROK Cup Poland. W kategorii Rok Junior wystąpił gnieźnianin Oskar Hildebrański. Zawodnik reprezentujący barwy Jastrzębski Racing dobrze zaprezentował się już w kwalifikacjach zajmując 8. pozycję.

W pierwszym sobotnim wyścigu Oskar zajął 10. lokatę, a w kolejnym plasując się trzy pozycje wyżej. W niedzielę początkowo było również nieźle. W pierwszym wyścigu Oskar Hildebrański minął linię mety na 7. pozycji. Problem techniczny z gokartem sprawił jednak, że gnieźnianin nie wystartował w ostatniej gonitwie. Spowodowało to, że w klasyfikacji łącznej tych zawodów uplasował się ostatecznie na 9. pozycji (spadając o trzy lokaty). Zawody w Toruniu, w kategorii  ROK Junior, wygrał zdecydowanie Antoni Kosiba z grupy AMO Racing Team przed Alanem Jakubiakiem (KLM) i Oliwerem Chłopkiem (D&D Motorsport Poland). Kolejna runda odbędzie się w od 3 do 5 maja na torze w Słomczynie, a już za niespełna 2 tygodnie na torze w Bydgoszczy zainaugurowane zostaną kartingowe mistrzostwa Polski, w których przed rokiem Oskar Hildebrański zajął 6. lokatę.